XVII Kadencja Komisji Krajoznawczej ZG PTTK trwa od 16 stycznia 2010

Alicja Wrzosek członek komisji

Mgr Alicja Wrzosek jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. Członek PTTK od 1987 r., obecnie Oddział Morski PTTK w Gdyni. Była prezesem Klubu Krajoznawczego "WRZOS" w latach 1993-2002 a obecnie klubu Krajoznawców "BLIZA". W latach 1998-2002 była członkiem Zarządu OM PTTK w Gdyni a w latach 2002-2006 prezesem Oddziałowego Sądu Koleżeńskiego OM PTTK. Od 1992 r. sprawuje funkcję Przewodniczącej Oddziałowej Komisji Krajoznawczej OM PTTK w Gdyni i sekretarza Pomorskiego Kolegium Instruktorów Krajoznawstwa PTTK w Gdańsku. Jest autorką publikacji krajoznawczych, głównie w następujacych pismach: "Jantarowe Szlaki", "Gościniec", "Na Szlaku", "Helska Bliza" i w pomorskiej prasie lokalnej. Jako Instruktor Krajoznawstwa Polski PTTK i Przodownik Turystyki Pieszej oraz Instruktor Ochrony Przyrody i Społeczny Opiekun Zabytków jest organizatorką imprez krajoznawczych i przyrodniczych, sesji i sejmików krajoznawczych na Pomorzu. Prowadzi szkolenie krajoznawcze, głównie dla nauczycieli i młodzieży.