Kolekcjonerstwo w Internecie!

 powrót

Dzięki życzliwości sponsora tj. firmy MIRAMEX z Opola - "4K" czyli Korespondencyjny Klub Kolekcjonerów Krajoznawców ma swoje strony WWW pod adresem: http://www.miramex.com.pl/witka/4K/KOL_KRAJ.HTM . Zapraszam wszystkich do zapoznania się z nimi i czekam na wypowiedzi kolekcjonerów: co o tym sądzą?

Firma MIRAMEX temat "kolekcjonerstwo" umieściła w swojej przybudówce czyli Wirtualnej Informacji Turystyczno - Krajoznawczej, w skrócie WITK-a, gdzie w założeniu mają być informacje o wszystkich biurach podróży, miejscach noclegowych i miejscach gdzie można coś zjeść i napić się a także zapoznać z walorami krajoznawczymi. Na razie jest tam w fazie roboczej i do przetestowania województwo opolskie. Informacje, czyli: nazwa firmy, adres z kodem pocztowym, telefonem lub faksem - są umieszczone bezpłatnie, ku pożytkowi spragnionych takiej wiedzy turystów i krajoznawców a także kandydatów na nich. Firmy, które mają już swoje strony i zgłoszą je, otrzymają od nich linki z WITK-i. Natomiast dla firm, które jeszcze ich nie mają swoich stron a zechcą je mieć wraz ze szczegółowymi informacjami ofertowymi, to MIRAMEX i WITK-a im to załatwią (oczywiście zgodnie z cennikiem). Jest to ważne dla nas, gdyż od tego czy to przedsięwzięcie powiedzie się finansowo, zależeć będą losy naszych stron. Wróćmy więc do nich. Na pierwszej stronie kolekcjonerskiej są cztery miejsca-odnośniki do następujących działów:

Witka ma jeszcze inne miejsce pod nazwą imprezy krajoznawcze, gdzie każdy organizator może zaprosić wszystkich na imprezy krajoznawcze a zwłaszcza kolekcjonerskie np.: wystawa, pokaz, giełda, sesja, sympozjum itp. Można też, po imprezie krótko opisać: co i jak było? Wystarczy przesłać treść wiadomości.

Wszystkich zainteresowanych kolekcjonerstwem krajoznawczym proszę o kontakt na adres domowy: ul Chabrów 50 m 19, 45-521 Opole, tel. (0-77) 556583, e-mail: henrykp@miramex.com.pl lub na adres Komisji Krajoznawczej ZG PTTK, ul Senatorska 11, 00-075 Warszawa.

Henryk Paciej
Przewodniczący Zespołu ds. Kolekcjonerskich
Komisji Krajoznawczej ZG PTTK


Wydrukowano w nr 3 (238) z 12 lutego 1998 r. "KOLEKCJONERA POLSKIEGO" wydawanego w każdy drugi i czwarty czwartek miesiąca w "Kurierze Polskim"

 powrót


Informację opracował: Henryk Paciej Wszelkie uwagi można przekazać na adres email : henrykp@miramex.com.pl
Copyright C 1998 RPK PTTK OPOLE. All rights reserved. Aktualizowane: styczeń 30, 2007.